Publiceringsdatum: 2026-10-08
Skulle du vilja jobba inom transport, distribution, lager? Ett spännande jobb som lagerarbetare/terminalarbetare hos LCM i Sverige AB väntar på dig - varför inte söka idag? LCM i Sverige AB söker efter en ny anställd på deltid under tills vidare som är redo att ta sin karriär till nästa nivå.
Denna tjänst finns tillgänglig i Norrköping som är tjänsteorten. LCM i Sverige AB söker för närvarande efter ambitiösa individer som vill utvecklas i rollen som lagerarbetare/terminalarbetare. Kolla in deras ledig tjänst och se om du har vad som krävs för att bli en del av deras team. Bli en del av LCM i Sverige AB genom att ansöka till jobbet som lagerarbetare/terminalarbetare senast söndag den åttonde november 2026.
First Bemanning söker nu terminalarbetare till extrajobb hos kund i Norrköping. Tjänsten passar dig som trivs med ett fysiskt arbete, kan hålla ett bra tempo och vill arbeta extra inom lager, logistik eller transport.
Som terminalarbetare arbetar du med hantering av gods och paket i terminalmiljö. Arbetet kan vara tempofyllt och kräver att du är noggrann, punktlig och kan följa instruktioner.
Dina arbetsuppgifter kan bland annat vara:
Vi söker dig som är ansvarstagande, effektiv och trivs med praktiskt arbete. Du behöver kunna arbeta självständigt men också fungera bra i team.
Tidigare erfarenhet från terminal, lager eller transport är meriterande, men inte ett krav. Rätt inställning och punktlighet väger tungt.
Krav
Meriterande
Omfattning och arbetstider
Tjänsten är ett extrajobb med varierande arbetstider. Arbetspass kan förekomma tidiga morgnar, kvällar och helger beroende på kundens behov.
Ansök via First Bemanning och berätta kort om din tidigare erfarenhet, din tillgänglighet och varför du passar för rollen.
Öppen för alla Vi fokuserar på din kompetens, inte dina övriga förutsättningar. Vi är öppna för att anpassa rollen eller arbetsplatsen efter dina behov.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | LCM i Sverige AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5591911747 |
| Typ av anställning | Behovsanställning |
| Yrke | Lagerarbetare/Terminalarbetare |
| Yrkesområde | Transport, distribution, lager |
LCM i Sverige AB söker en person till denna tjänst som lagerarbetare/terminalarbetare med placerings i Norrköping. Om det låter intressant att arbeta som lagerarbetare/terminalarbetare hos LCM i Sverige AB skickar du in din ansökan senast 2026-11-08.
Källa: Arbetsförmedlingen