Sjuksköterska till bemanningsuppdrag i Västra Götaland

Publiceringsdatum: 2026-07-13

Vill du arbeta inom hälso- och sjukvård-branschen? Pelmatic AB söker just nu efter en sjuksköterska, grundutbildad och du kan vara den de letar efter. För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Kungälv då det är tjänsteorten.

Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos Pelmatic AB i rollen som sjuksköterska, grundutbildad så har de just nu två lediga tjänster som skulle kunna vara en perfekt match för dig! Sök jobbet som sjuksköterska, grundutbildad hos Pelmatic AB och ta chansen att ta din karriär till nästa nivå. Ansök senast tisdag den artonnde augusti 2026.


Jobbannons

Vi söker sjuksköterskor till bemanningsuppdrag inom medicin i Västra Götaland.

  • Period: 1 sept till 30 sept
  • Omfattning: Enligt överenskommelse. Behov finns dag, kväll, natt och helg

Bli en del av gemenskapen på Pelmatic!

Med stort ansvar och mycket arbetsglädje söker vi dig som är legitimerad sjuksköterska eller specialistsjuksköterska med minst två års erfarenhet, som brinner för ditt yrke och som vill vara med och förbättra vårdsverige tillsammans med oss på Pelmatic!

När du tar uppdrag tillsammans med oss blir du en del av ett kompetent och positivt bemanningsföretag som varje dag stöttar dig i ditt uppdrag. Vi är arbetsgivaren som bryr sig! Medan du tar hand om vården, tar vi hand om dig.

Läs mer om Pelmatic och skicka in en intresseanmälan!

https://www.pelmatic.se/

Om jobbet

Antal tjänster2
FöretagsnamnPelmatic AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Organisationsnummer5592766918
Typ av anställningBehovsanställning
YrkeSjuksköterska, grundutbildad
YrkesområdeHälso- och sjukvård

Ansökan

Pelmatic AB söker två personer till denna tjänst som sjuksköterska, grundutbildad med placerings i Kungälv. Om det låter intressant att arbeta som sjuksköterska, grundutbildad hos Pelmatic AB skickar du in din ansökan senast 2026-08-18.

Källa: Arbetsförmedlingen