Servitör/Servitris med kassarna

Publiceringsdatum: 2026-08-17

Vill du arbeta inom hotell, restaurang, storhushåll-branschen? Det är nu möjligt för dig att få jobb som servitör/servitris hos Pizzaboden i Åhus AB. Pizzaboden i Åhus AB söker för närvarande efter personal på deltid för en tjänst tills vidare. Kolla in deras jobbannons för mer information.

Om du redan bor i närheten av Kristianstad, är det här din chans att söka ett spännande jobb Om du letar efter en spännande karriär inom servitör/servitris-branschen, har Pizzaboden i Åhus AB just nu två lediga jobb som kan vara av intresse. Har du vad som krävs för att arbeta som servitör/servitris hos Pizzaboden i Åhus AB? Ansök innan måndag den tjugoförsta september 2026 och ta reda på det!


Jobbannons

Vi söker en ny person som kan arbeta både med servering och i kassan hos oss på Pizzaboden.

Jobbet är främst på kvällar och helger. Du ska vara social, snabb och bra på att se vad som behöver göras. Du kommer att ta hand om gästerna, servera mat och dryck, ta beställningar i kassan och telefonen samt hjälpa till där det behövs.

Du måste ha tidigare erfarenhet från restaurang, café, butik eller annat kassaarbete. Helst vill vi att du har arbetat med detta i minst ett år.

Vi söker någon som är trygg med kunder, tar ansvar och tycker om varierande arbetsuppgifter.

Tjänsten börjar som extraarbete vid behov. För rätt person finns möjlighet till fasta timmar och på sikt en fast tjänst.

Skicka ditt CV och några rader om dig själv om du tror att jobbet passar dig.

Om jobbet

Antal tjänster2
ArbetstidDeltid
FöretagsnamnPizzaboden i Åhus AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
OmfattningTills vidare
Organisationsnummer5590191564
Typ av anställningBehovsanställning
YrkeServitör/Servitris
YrkesområdeHotell, restaurang, storhushåll

Ansökan

Pizzaboden i Åhus AB söker två personer till denna tjänst som servitör/servitris med placerings i Kristianstad. Om det låter intressant att arbeta som servitör/servitris hos Pizzaboden i Åhus AB skickar du in din ansökan senast 2026-09-21.

Källa: Arbetsförmedlingen