Lagerarbetare till Bjuv

Publiceringsdatum: 2026-03-10

Letar du efter ett jobb inom transport, distribution, lager? Letar du efter en chans att arbeta som lagerarbetare på Logent Bemanning AB? Nu är det möjligt. Bjuv är platsen där denna position är ledig.

Logent Bemanning AB söker för närvarande efter ambitiösa individer som vill utvecklas i rollen som lagerarbetare. Kolla in deras tio lediga tjänster och se om du har vad som krävs för att bli en del av deras team. Söker du efter en spännande karriär som lagerarbetare? Sök jobbet hos Logent Bemanning AB senast söndag den sjätte september 2026 och bli en del av deras team.


Jobbannons

Nu söker vi dig som är intresserad av att arbeta extra som produktionsmedarbetare hos vår kund i Bjuv. Kunden arbetar med livsmedel och arbetet utförs i ett kyllager på +4 grader. Vi erbjuder dig som har en annan huvudsaklig sysselsättning på minst 50% (annat arbete, studier, eget företag) att bli en del av vår arbetsstyrka några dagar i veckan.

Arbetstiderna är dagtid måndag-tisdag samt torsdag-lördag klockan 06:00-15:00 och 09:00-18:00.

Anställningen är på Logent Bemanning.

Huvudsakliga arbetsuppgifter

  • Packa matkassar med hjälp av systemet pick by light

  • Behandla leveranser och lager

  • Utföra generellt lagerarbete

Vad söker vi?

  • Du är tillgänglig 2-3 dagar per vecka

  • Flexibel och kan komma in till arbetet med kort varsel

  • Du är positiv och har en god arbetsmoral

  • Ordningsam och håller tider

Krav

  • Behärska svenska och/eller engelska i tal och skrift

  • B körkort och tillgång till bil

  • Annan huvudsaklig sysselsättning på minst 50% (annat arbete, eget företag, studier)

Vi erbjuder

  • Trevlig arbetsmiljö med bra team

  • Lön och villkor enligt kollektivavtal

  • Utvecklingsmöjligheter internt

Intresserad av tjänsten?

Skicka din ansökan med CV och personligt brev så snabbt som möjligt. Urval och intervjuer sker löpande och positionen kan komma att tillsättas innan sista ansökningsdatum.

Ta chansen och ansök till ditt nästa jobb hos oss på Logent, vi ser fram emot din ansökan!

VIKTIG INFORMATION Som en del i vårt arbete för en mer rättvis och kompetensbaserad rekryteringsprocess har vi valt att samarbeta med Hubert.ai. Efter att du skickat in din ansökan kommer du att direkt bli inbjuden till en chattbaserad första intervju med vår virtuella rekryteringsassistent Hubert. Syftet med denna intervju är att göra urvalsprocessen snabbare och mer träffsäker – den ersätter inte den mänskliga intervjun, utan fungerar som ett första steg som hjälper oss att skapa bättre förutsättningar för ett mer djupgående samtal längre fram i processen. Intervjun tar normalt ca 10 minuter att genomföra och vi ser helst att du gör den så snart du har möjlighet. Tips inför intervjun? Ta gärna en titt på denna artikel: https://www.hubert.ai/insights/tips-och-rad-infor-din-forsta-hubert-intervju

Om jobbet

Antal tjänster10
FöretagsnamnLogent Bemanning AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Organisationsnummer5590416714
Typ av anställningBehovsanställning
YrkeLagerarbetare
YrkesområdeTransport, distribution, lager

Ansökan

Logent Bemanning AB söker tio personer till denna tjänst som lagerarbetare med placerings i Bjuv. Om det låter intressant att arbeta som lagerarbetare hos Logent Bemanning AB skickar du in din ansökan senast 2026-09-06.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Extrajobb som lagerarbetare till vår kund i Rosersberg (v. 23–33)

Uniflex AB söker en person till tjänsten som lagerarbetare i Stockholm.

2026-04-09

Mer info

Lagerarbetare för extrajobb till Strömberg

Bemannia AB (Publ.) söker en person till tjänsten som lagerarbetare i Haninge.

2026-04-10

Mer info

Lagerarbetare för extrajobb till MediCarrier

Bemannia AB (Publ.) söker en person till tjänsten som lagerarbetare i Stockholm.

2026-04-08

Mer info