Servitör/servitris sökes till indisk restaurang Tripti

Publiceringsdatum: 2025-06-11

Vill du arbeta inom hotell, restaurang, storhushåll-branschen? Nu har du chansen att börja jobba som servitör/servitris hos Tripti AB. Denna tjänst finns tillgänglig i Östersund som är tjänsteorten.

Tripti AB har just nu två lediga jobb som servitör/servitris. Har du vad som krävs för att arbeta som servitör/servitris hos Tripti AB? Ansök innan onsdag den första oktober 2025 och ta reda på det!


Jobbannons

Vi du skapa upplevelser? Vill du se dina kunder njuta av din service och vår goda mat? Är du en utåtriktad och positiv "people person" som gärna hugger i och gillar att ge bra service? Nu har du chansen - sök jobbet idag! Vi på Tripti söker just nu restaurangmedarbetare (helg - dag/kväll)

Du blir vårt ansikte utåt i vår restaurang och får ett mångsidigt jobb som innebär att du roterar mellan olika arbetsuppgifter. Du kommer att få arbeta både i köket, matsalen och med att servera gäster. Vi letar efter någon som vill jobba deltid och är mycket flexible med arbetstider. Mest kommer vi behöva dig under helgerna och kvällarna. Du jobbar på Tripti med ett team som strävar efter kvalitet och resultat men som också har kul på jobbet. Vårt främsta mål är att leverera bra kvalitet och hög service till våra kunder.

  • Huvudsakliga uppgifter:
  • Förberedelse av mat och dryck.
  • Kontrollera matens kvalite.
  • Öppna/stänga restaurangen.
  • Hålla lokalen ren och regelbundet städning.
  • Ta hand om kunder.
  • Kontrollera om alla regler och följs ordentlig.

Kvalifikationer

  • Kan jobba på flexibela arbetstider, t ex vardag,röddag, helg, kväll.
  • Kan jobba som extra om någon det händer något oväntad, t ex. vid sjukanmälan.
  • Som person måste du vara mycket ansvarsfull.
  • Du ska vara en glad och trevlig som person med ett leende även under stress
  • Erfarenhet inom restaurang är ett plus men inget krav. Vi är redo att lära dig och utveckla tillsammans.
  • Det gäller massa lager och regler i restaurang verksamhet, som anställd måste du vara noga att följa alla riktlinjer.

Låter det som något för dig? Sök jobbet Nu! Vi tar ansökan endast via mejl: tripti.restaurang@gmail.com

I mejlet ska du skicka-

  • CV
  • En bild av dig
  • ålder info

Vi fokuserar på din kompetens, inte dina övriga förutsättningar. Vi är öppna för att anpassa rollen eller arbetsplatsen efter dina behov.

Öppen för alla Vi fokuserar på din kompetens, inte dina övriga förutsättningar. Vi är öppna för att anpassa rollen eller arbetsplatsen efter dina behov.

Om jobbet

Antal tjänster2
FöretagsnamnTripti AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Organisationsnummer5590188495
Typ av anställningBehovsanställning
YrkeServitör/Servitris
YrkesområdeHotell, restaurang, storhushåll

Ansökan

Tripti AB söker två personer till denna tjänst som servitör/servitris med placerings i Östersund. Om det låter intressant att arbeta som servitör/servitris hos Tripti AB skickar du in din ansökan senast 2025-10-01.

Källa: Arbetsförmedlingen

Relaterade jobb

Servitör/Servitris till restaurang Mamma Mia

Da Roberto i Skövde AB söker en person till tjänsten som servitör/servitris i Skövde.

2025-06-11

Mer info

Kassapersonal sökes till vår asiatiska restaurang

Mr Shou Bistro AB söker två personer till tjänsten som restaurangbiträde i Göteborg.

2025-06-12

Mer info

Sjuksköterska sökes till Karlstad!

Viva Bemanning AB söker en person till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Karlstad.

2025-06-13

Mer info